Zákonná poistka

pzp je zakonne poistenieExistujú obrovské rozdiely v sadzbách, ktoré poisťovne účtujú za zákonnú poistku online, ktorú budete potrebovať. Uvidíte to okamžite, keď začnete nakupovať online najvýhodnejšiu zákonnú poistku cez poistné kalkulačky. Mnoho ľudí si myslí, že všetky poistky a náklady na PZP online sú rovnaké, ale sú na omyle.

Kde získam najlacnejšiu zákonnú poistku?

Existuje mnoho spôsobov ako jazdiť bezpečne, zákonná poistka tomu napomáha – niektoré z nich majú poisťovne lacnejšie, ale existujú veci, ktoré môžete urobiť aby ste znížili vaše náklady na vašu najlacnejšiu zákonnú poistku vozidla.

Jednou z otázok, ktorú budete musieť zodpovedať na získanie cenovej ponuky aj so zľavou zo zákonnej poistky je či ste mali automobilovú nehody za posledných šesť rokov, resp. či ste mali bezškodový priebeh a taktiež či máte bielu a zelenú kartu. Váš vodičský rekord zohráva významnú úlohu pri určovaní sadzby, ktorú budete musieť zaplatiť za novú PZP.

Ak máte čistý vodičský záznam, a to zahŕňa, že nemáte žiadne pokuty za dopravné priestupky alebo dopravné nehody, budete mať možnosť získať lacnejšiu zákonnnú poistku online ako osoba s nehodami alebo pokutami za prekročenie povolenej rýchlosti v ich záznamoch. Prechod k novej poisťovni a PZP nevymaže nehody z vášho záznamu, pretože budete musieť poskytnúť vodičský výpis a zoznam pohľadávok od vášho poistenia auta.

Nikdy nerušte zmluvu na zákonnú poistku pokým budete mať inú. Ak ste práve videli alebo počuli o zľave na zákonnú poistku online, ktoré je lacnejšie od inej spoločnosti, uistite sa, že máte nárok na diskontnú sadzbu. Potom by ste mohli ostať bez poistnej zmluvy na online zákonnú poistku a to znamená, že nemôžete legálne riadiť auto, až kým nemáte inú porovnateľnú zákonnú poistku, teda ako zrušiť PZP.

car headlightPovinné zmluvné poistenie je to isté ako zákonná poistka

Ak máte vo vozidle nainštalované bezpečnostné funkcie, máte nárok na zľavy zo zákonnej poistky. Všetky nové automobily majú bezpečnostné pásy nainštalované, ale niektoré z nich sú teraz vybavené globálnym polohovacím systém už vopred inštalovaným. S týmito systémami, ak je vaše auto odcudzené, systém ho nájde za vás.

To je jeden faktor, ktorý by poisťovne chceli vidieť a dajú zľavu, pretože to znižuje riziko, že auto je neopraviteľne poškodené. Airbagy, anti-zámkovej brzdy a denné stretávacie svetlá sú iné bezpečnostné prvky, na ktoré sa poisťovne zamerajú pri určovaní zľavy na zákonnú poistku.

Zľavu na zákonnú poistku môžete získať, ak ste vo veku nad 55 rokov. Väčšina spoločností ponúka zľavy vodičom v tomto veku, ktorí boli hnacou silou na niekoľko rokov. Avšak, tam sú aj zľavy pre mladších vodičov ak chodíte na vodičský kurz, než dostanete váš vodičský preukaz.

Niekto môže mať prospech z účasti na kurze, hoci, a realizovať zľavy v nákladoch na lacnú zákonnú poistku. Študenti môžu získať zľavy na poistenie auta ak majú dobré známky v škole. Zákonné poistenie a priemer známok poskytuje škola, by mohli znížiť náklady na zákonnú poistku online.

Cena auta, značku a model má veľa čo do činenia s nákladmi na porovnanie zákonných poistiek. Poisťovňa bude pozerať na to, čo budú musieť zaplatiť ak vaše auto je úplne zničené pri nehode.

Náhrada nákladov za auto bude tiež znamenať vyššie náklady na zákonnú poistku online a hoci dostanete zľavu z tohto poistenia auta bez tejto doložky na mieste, mali by ste mať svoje poistenie. Bez toho, ak vaše auto bude úplne zničené,dostanete len jeho hodnotu na súčasnom trhu a nie to, čo bude stáť nové auto.

Tu prejdete na auto sme.