Hypotekárny úver rýchlo a online

Rozmýšľate nad vlastným bývaním?Chcete sa postaviť na vlastné? Možno by najskôr bolo potrebné postaviť niečo, v čom by ste mohli začať. Ak však na to nemáte dostatok financií, ponúkané riešenie je veľmi jednoduché, ale o to viac záväzné, a tým je hypotekárny úver. Možno sa tento finančný produkt zo začiatku vníma ako postrach, ale keď si predstavíte, že výsledky z neho budú len vaše, podľa vašich predstáv a budú hmotného rázu, tak by ste obavy mali hodiť za hlavu. Samozrejme, všetko má klady a zápory a našu predchádzajúcu vetu netreba brať až tak vážne, keďže by ste mali sami posúdiť, či na niečo máte alebo nie. Aby ste vedeli, aké možnosti sú vám v tomto kontexte k dispozícii, posvieťme si na hypotekárny úver hlbšie a hneď sa aj dozviete to, kto vám ponúkne tú najlepšiu ponuku.

Na aký účel?

Hypotekárny úver je charakteristický hlavne tým, že požiadať o neho môžete len vtedy, ak chcete peniaze z neho minúť na kúpu, výstavbu alebo opravu nehnuteľnosti. To znamená, že iný účel nepripadá do úvahy a všetko je potrebné dokladovať. To sa týka aj špeciálneho produktu pre mladých a refinancovania. Stojí za zmienku, že mladí žiadatelia majú nárok na štátny príspevok, ktorý im pri splácaní tohto finančného produktu pomáha.

Možno ste sa stretli so špeciálnym typom tohto finančného produktu, americkou hypotékou, ktorá vám poskytne peniaze na čokoľvek, ale tým pádom sa stráca hlavný význam tohto slova. Preto ju väčšinou ponúkajú len nebankové spoločnosti.

Máte spravené porovnanie?Porovnanie hypoték online

Ak hľadáte nejakú špeciálnu ponuku, ktorá by vás ohúrila natoľko, že by ste nad ňou nemuseli vôbec váhať, tak by ste si mali rozhodne vyskúšať porovnanie online , ktoré vám presne zobrazí to, ktorá hypotéka je tá najvýhodnejšia a najlepšia. V podkapitole vyššie sme vám vyznačili dvojslovné spojenie, na ktoré ak kliknete, budete presmerovaný práve na tento špeciálny nástroj porovnania. Ide konkrétne o stránku, ktorá vám poskytne aj mnoho iných finančných produktov.

Porovnanie hypoték online vám však môže ušetriť kopec času, čo je asi aj slabé slovo na to, ak si predstavíte koľko spoločností by ste museli pochodiť, aby ste pozisťovali všetky možné, a zároveň pre vás dostupné, ponuky. Všetko uskutočnite veľmi rýchlo a pohodlne. Výsledky nebudete získavať hodiny, ako by to bolo v prípade osobných stretnutí. Do maximálne minúty nastavíte vaše kritéria (žiadaná suma, doba fixácie, doba splácania a výška založenej nehnuteľnosti) a do niekoľkých sekúnd si môžete z pohodlia vašej obývačky študovať možnosti jednotlivých spoločností. Sami uvidíte, že hoci sú úrokovo jednotlivé ponuky veľmi podobné, neznamená to, že v konečnom dôsledku preplatíte rovnakú alebo podobnú sumu. Rozdiely môžu byť až v desať tisícoch eur, čo rozhodne nie je zanedbateľná čiastka.

Ak vám porovnanie online zobrazilo tú najlepšiu a najvýhodnejšiu hypotéku pre vás, môžete o ňu aj hneď požiadať a potom už len čakáte, kým vám spoločnosť nepotvrdí prijatie žiadosti, čo býva do niekoľkých sekúnd prípadne minút od jej odoslania.

Podmienky

Aby ste hypotekárny úver získali, musíte spĺňať isté kritériá. Hlavným je mať samozrejme nad 18 rokov a byť psychicky spôsobilý. Je potrebné byť zamestnaný, keďže pri takýchto sumách vám bez istoty vrátenia peniaze nikto nepožičia. Keďže investujete do nehnuteľnosti, je nutné nejakú nehnuteľnosť založiť. Väčšinou sa ručí tou, na ktorú sa požičiava. A žiadaná suma nesmie presiahnuť 70% hodnoty danej nehnuteľnosti. Peniaze z poskytnutých finančných prostriedkov môžete využiť len na hrubú stavbu, nie na vnútorné zariadenie nehnuteľnosti. Dôležité je aj to, aby ste sa nenachádzali v registri dlžníkov. Toto sú všeobecné podmienky na získanie hypotéky. Každá spoločnosť si však vyhradzuje právo nejaké podmienky pridať prípadne odobrať.

Bez dokladovania príjmu?

Možno ste počuli o tom, že niekedy sa dala hypotéka získať aj bez dokladovania príjmu. To však v dnešných časoch nepripadá do úvahy, keďže zákon nariaďuje povinnosť dokladovať príjem pri žiadaní týchto finančných produktov. Je však možné, že niektoré nebankové spoločnosti stále poskytujú bez tohto kritéria, no v takom prípade treba počítať s tým, že škripec bude utiahnutý niekde inde (napr. pri výške úroku).

Nezabúdajte na veci ako fixácia a úrokSuma, fixácia, splatnosť a úrok

Hypotekárny úver vám umožňuje požiadať od 10 000 eur až do 200 000 eur! Nezabúdajte, že ak žiadate o takúto sumu, mala by predstavovať maximálne 70%  hodnoty zo založenej nehnuteľnosti.

Počuli ste už o termíne „doba fixácie“ alebo „fixácia“? Ide o dobu, počas ktorej chcete, aby bol počiatočný úrok stabilný, teda bez zmeny. Väčšinou sa určuje na roky, maximálne však 5, ale samozrejmé je, že túto položku si ani zvoliť nemusíte. Je možné, že úrok nasledujúci rok klesne, čo by bolo pre vás výhodné, no môže aj rapídne stúpnuť, čo by takým príjemným už nebolo. Preto je asi lepšie fixáciu určiť, lebo keďže sme na historicky najnižších úrokoch, skôr sa prikláňame k tomu, že skôr narastie ako klesne. Všetko je však na vašom zvážení.

Splatnosť sa pohybuje od 4 do maximálne 30 rokov, pričom na výber majú väčšinou mladší žiadatelia. Skúsenejší žiadatelia nebudú mať k dispozícii takéto rozpätie, pokiaľ teda nemajú záujem zadlžiť ich potomstvo.

Úroková sadzba hypotekárneho úveru je v súčasnosti na veľmi nízkej hodnote, ba až rekordne nízkej. Úroky jednotlivých spoločností začínajú od približne 1,30% a dosahujú maximálne 4%. Nie je však vylúčené, že sa to v najbližšej dobe zmení, preto treba využívať takéto výhodné možnosti, dokým sú k dispozícii.

Hypotekárny úver je skutočne využívaným produktom a o jeho prípadných úskaliach si môžete prečítať aj tu – link.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *